Vlivy saunování na Vaše zdraví


Úleva od stresu v sauně - sauna jako osobní prevence zdraví

KLAFS Úleva od stresu v sauně
Výkon je dnešním společným měřítkem ve všech oblastech lidského počínání. Je zřejmé, že v případě nemoci klesá výkonnost, snižuje se příjem a naopak se zvyšují finanční výdaje.

Zejména v profesním životě, kde chápeme sami sebe jako výkonný zdroj často fungující pod velkým tlakem dochází mnohdy k úplnému vyčerpání našich sil. Bez pravidelného odpočinku naše tělo a duše reagují na vyčerpání nemocí. Proto se již dnes stává zcela samozřejmostí konzumace kvalitnějších potravin, sportování a v neposlední řadě i péče o naše zdraví.

Typická onemocnění v důsledku stresu jsou pak vysoký krevní tlak, oslabení imunitního systému, chronické stavy vyčerpání. V naší společnosti je pak téměř 20% obyvatel postiženo hypertenzí. Pravidelnou návštěvou sauny nebo SANARIA je možné tyto příznaky léčit. Návštěvu sauny lze snadno integrovat do každodenního života a ve srovnání s pobytem v lázních se jedná o mnohem pohodlnější aktivitu, zejména pokud máte saunu ve vlastní bytě.

Vědecké studie v univerzitní nemocnici Charité v Berlíně jasně prokázaly, že pravidelné návštěvy SANARIA má antihypertenzní účinky a že saunování posiluje imunitní systém a stabilizuje krevní oběh. SANARIUM je vhodné zejména pro saunaře začátečníky, neboť nabízí možnost vybrat si mezi 5 formami lázně. Vedle klasické sauny si můžete vybral tropickou koupe, jemnou parní lázeň, aroma lázeň či účinkování teplého vzduchu. Další doprovodné jevy, jako jsou příjemné zvuky z pralesa, aromatické a světelné efekty zvyšují psychické uvolnění, což je zase důležité pro regenerační schopnost těla.

SANARIUM pomáhá v boji s hypertenzí a posiluje imunitní systém

KLAFS SANARIUM proti hypertenzi
Více než milion Čechů trpí hypertenzí. Je to jeden z hlavních rizikových faktorů pro kardiovaskulární onemocnění. Hypertenze je dosud nevyřešený medicínský problém. Poslední průzkumy ukazují, jak zásadní vliv na léčbu bez léků může mít pobyt v sauně. Výsledky studií jednoznačně potvrzují pozitivní efekt určité formy saunování na hypertenzí: SANARIUM. Teploty v SANARIU doporučené jako forma zdravotní péče se pohybují mezi 46 °C až 60 °C a relativní vlhkost vzduchu se pohybuje od 40 % do 55 %.

Během výzkumu provedeném v průběhu dvou let na pacientech s kardiovaskulární onemocněními byla pozorována u více než 1/3 pacientů normalizaci krevního tlaku. Krevní tlak a tepová frekvence byly sníženy díky návštěvám v SANARIU. Výsledek tohoto průzkumu zní jasně: při nejméně dvou návštěvách SANARIA za týden dochází k pozitivnímu ovlivňování hypertenze. Návštěvou sauny se zároveň znatelně zlepší periferní mikrocirkulace - cévní prokrvení v horních a dolních končetinách. Kromě zmíněných účinků na zdraví došlo u 60 % pacientů ke zlepšení kvality života - pacienti vykazovali lepší spánek, vyšší schopnost koncentrace.

Pro fázi ochlazení vědci doporučují pacientům s kardiovaskulárními chorobami studenou "spršku" s teplotou kolem 12 °C až 14 °C. pro pacienty s hypertenzí není návštěva SANARIA po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem většinou žádný problém.

Pravidelné návštěvy SANARIA též stimuluje imunologické reakce kardiovaskulárního systému. SANARIUM tak pomáhá nejen pacientům s hypertenzí, ale všem s posilováním jejich imunitního systému.

Průběh pobytu v SANARIU

KLAFS Průběh pobytu v SANARIU
Pro koho je klasická sauna příliš suchá a horka, může zkombinovat pozitivní zdravé účinky sauny a parní lázně. Sauna KLAFS se SANARIEM nabízí 5 různých forem koupelí. SANARIUM přemění dle přání saunu na tropické lázně, koupel v horkém vzduch, jemnou parní lázeň nebo bylinnou koupel. Přesně tak, na co se v daný den cítíte. Při teplotě asi 60 °C a vlhkosti vzduchu nejvýše 55 % získáte zvlášť jemné a pohodlné prostředí pro relaxaci.

Postup při použití SANARIA


Vyhraďte si alespoň 2 hodiny času, vezměte osušku a mýdlo a můžete začít. Do SANARIA byste neměli jít ani hladoví ani s plným žaludkem. Umyjte se a dobře se osušte. V případě, že máte studené nohy, dopřejte si před vstupem do SANARIA teplou koupel nohou. Při pobytu v SANARIU by neměl trvat pobyt uvnitř kabiny déle než 20 minut. Pohodlně se usaďte nebo si lehněte a odpočívejte. V případě, že se necítíte dobře je lépe kabinu ihned opustit a na 2 až 3 minuty se posadit.

Po opuštění kabiny se nadýchejte čerstvého vzduchu. Pak se ochlaďte buď vodou z hadice nebo sprchy. Zkušení saunaři rádi zvolí ochlazení ponořením do kádě či bazénu se studenou vodou. Poté byste si měli v klidu sednout či pomalu chodit. Pokud je to nutné, můžete se ještě jednou ochladit. Teplá koupel nohou před dalším vstupem do SANARIA je dobrá pro krevní oběh. Po zchlazení následuje druhé a chcete-li i třetí kolo. Po návštěvě SANARIA byste měli doplnit tekutiny minerální vodou nebo ovocnými šťávami.

Průběh pobytu v sauně

KLAFS Průběh pobytu v sauně
Pobyt v sauně je nejlepší způsob, jak získat novou energii. Střídání příjemného tepla a ochlazení posiluje obranyschopnost těla a stimuluje krevní oběh. Zkrátka: celý metabolismus se nastartuje. A v neposlední řadě dojde k vyčištění kůže.

Historie


Potní léčby mají tisíciletou tradici. Již Římané a Řekové využívali léčivé účinky pocení. Dnes chápeme pod pojmem saunování pocení se v dřevěné kabině s vysokou teplotou vzduchu a nízkou vlhkostí vzduchu.

Postup při použití sauny


Vyhraďte si alespoň 2 hodiny času, vezměte osušku a mýdlo a můžete začít. Do sauny byste neměli jít ani hladoví ani s plným žaludkem. Umyjte se a dobře se osušte. V případě, že máte studené nohy, dopřejte si před vstupem do sauny teplou koupel nohou. Jedna návštěva sauny by neměla být delší než 8 - 12, maximálně 15 minut. Pohodlně se usaďte nebo si lehněte a odpočívejte. V případě, že se necítíte dobře je lépe kabinu ihned opustit a na 2 až 3 minuty se posadit.

Inhalace a zejména s vůní zlepšuje saunový prožitek. Odpařování vody je dobré pro dýchání zároveň způsobuje intenzivnější pocení. Po opuštění kabiny se nadýchejte čerstvého vzduchu. Pak se ochlaďte buď vodou z hadice nebo sprchy. Zkušení saunaři rádi zvolí ochlazení ponořením do kádě či bazénu se studenou vodou. Poté byste si měli v klidu sednout či pomalu chodit. Pokud je to nutné, můžete se ještě jednou ochladit. Teplá koupel nohou před dalším vstupem do sauny je dobrá pro krevní oběh. Po zchlazení následuje druhé a chcete-li i třetí kolo. Po návštěvě sauny byste měli doplnit tekutiny minerální vodou nebo ovocnými šťávami.

Relaxace v parní lázni - čistá přírodní kosmetika

KLAFS relaxace v parní lázni
Díky rozmachu wellness aktivit zažívají parní lázně skutečnou renesanci. A to oprávněně, neboť parní koupel má stejné pozitivní účinky na zdraví jako klasické pocení v sauně.

Parní lázně jsou atraktivní především pro ženskou část populace zejména pro svoji jemnost - mírnou teplotu kolem 45 °C a pozitivní účinky na pokožku. Vlhké teplo rozšiřuje cévy a zvyšuje absorbci kyslíku. Skrze otevřené póy je veškerá nečistota vypláchnuta ven a pleť získá jemný a hebký vzhled. Pobyt v parní lázni má i pozitivní vliv na stárnutí kůže - díky lepšímu krevnímu oběhu v pokožce dochází též k jejímu zpevňování.

Pro zvýšení efektu parní koupele vyvinul KLAFS speciální kosmetickou linii. Pleťové masky, které lze použít v průběhu nebo mezi pobytem v parní lázni. Tato maska pomáhá vyhlazovat vrásky a potvrzuje tak staré finské rčení: "žena není nikdy krásnější než po absolvování sauny nebo parní lázně".

Průběh pobytu v parní lázni

KLAFS Průběh pobytu v parní lázni
Parní lázeň je "starý příběh". Již pro staré Řeky a Římany bylo "Sudatorium" součástí jejich lázeňské kultury. Od Římanů se tento zvyk šířil dále na východ, kde je nyní znám jako turecké lázně a také až do dalekého severního Ruska, kde jsou parní lázně populární již celá staletí.

Parní lázně jsou nejen populární, ale také zdravé. Jedná se o příjemnou potní lázeň podobnu sauně, ale s naprosto odlišným klimatem. Není tak horká a je mnohem více vlhká.

Pokud jde o vliv na zdraví, ten je srovnatelný se saunou. Pro mnoho lidi jsou právě ony nízké teploty kolem 43-46 °C a relativní vlhkosti vzduchu 100% ideálním místem pro relaxaci. Ale ne jen to: horká pára je velmi zdravá na onemocnění dýchacích cest a revmatická onemocnění. Účinek páry lze zvýšit přidáním vůní vyrobených z léčivých bylin, květin, ovoce a koření. A v neposlední řadě pára příznivě působí na pokožku. Zvyšuje krevní oběh a čistí a osvěžuje pleť.

Postup při použití parní lázně


Vyhraďte si alespoň 2 hodiny času, vezměte osušku a mýdlo a můžete začít. Do parní kabiny byste neměli jít ani hladoví ani s plným žaludkem. Umyjte se a dobře se osušte. V případě, že máte studené nohy, dopřejte si před vstupem do kabiny teplou koupel nohou. Jedna návštěva parní kabiny by neměla být delší než 10 - 15, maximálně 20 minut. Pohodlně se usaďte nebo si lehněte a odpočívejte. V případě, že se necítíte dobře je lépe kabinu ihned opustit a na 2 až 3 minuty se posadit.

Po opuštění kabiny se nadýchejte čerstvého vzduchu. Pak se ochlaďte buď vodou z hadice nebo sprchy. Zkušení saunaři rádi zvolí ochlazení ponořením do kádě či bazénu se studenou vodou. Poté byste si měli v klidu sednout či pomalu chodit. Pokud je to nutné, můžete se ještě jednou ochladit. Teplá koupel nohou před dalším vstupem do parní kabiny je dobrá pro krevní oběh. Po zchlazení následuje druhé a chcete-li i třetí kolo. Po návštěvě parní kabiny byste měli doplnit tekutiny minerální vodou nebo ovocnými šťávami.

Nová infračervená sauna SMART: příjemné teplo činí pocení snadným

KLAFS Infračervená sauna SMART
Na jaře 2004 KLAFS prezentoval novinku - infračervenou saunu v elegantním designu: řadu verzí provedení exteriéru včetně luxusního vnějšího obložení ve stříbrné metalické barvě. Do vybavení pak bylo možné doplnit jemnou parní lázeň, barevná světla apod.

Teplo je jednou z nejstarších léčebných metod lidstva. Léčba prostřednictvím zvýšení teploty krve vedoucí k pocení a následné úlevě od bolesti, detoxikaci a pozitivnímu účinku na kardiovaskulární systém jsou jen některé z pozitivních zdravotních vlivů.

Jemným ohříváním těla při maximální teplotě asi 40 °C budou potěšeni obzvláště ti, kdož nesnáší dobře vysoké teploty klasické sauny. V infračervené sauně SMART je infračervený topný systém integrován zcela neviditelně do prostor uvnitř stěn sauny.

Do hloubky pronikající teplo vzniká díky dlouhovlnným infračerveným "C" paprskům, které jsou obzvláště jemné a citlivé pro lidské tělo.

Ten, kdo má rád rozmanitost si může dodatečně vybavit svou SMART infračervenou saunu systémem SOFTCLIMA či klasickými saunovými kamny, čímž může být dosaženo teplot od 45 °C do 90 °C. Systém SOFTCLIMA je obzvláště vhodný pro pleť a dýchací cesty, neboť zajišťuje konstantní vlhkost ubnitř kabiny. Při použití přírodních esencí vytvoříte ve SMART sauně příjemnou aroma koupel.

Barevné světlo KLAFS, kterým lze saunu SMART vybavit, pomáhá ovlivňovat nálady: červená inspiruje, modrá uklidňuje, žlutá vytváří klidnou atmosféru a zelená je velmi vhodná pro relaxaci.

Nová KLAFS SMART infračervená sauna může být snadno vestavěna do již existujícího prostoru, jako je koupelna, obývací pokoj, fitness nebo dokonce pracovna. nejmenší model zabere pouhých 1 ½ metrů čtverečních. Ale není třeba se vzdát vysoké kvality - veškeré vnitní provedení je na úrovní saun nejvyšší kvality.

Průběh pobytu v infračervené sauně

KLAFS Průběh saunování v infračervené sauně
Stejně jako slunce ohřívá zemi, infračervené vytápění, které se nachází pod dřevěným ostěním zahřívá Vaše tělo. Hloubka působení tepla je dána dlouhými infračervenými vlnami "C". Pocení nastává již při teplotách 35 °C až 40 °C.

Postup při použití infračervené sauny


Před a po návštěvě SMART infračervené sauny je třeba pít hodně vody. Dodatečná konzumace ovoce normalizuje hladinu vápníku. Do sauny byste neměli jít ani hladoví ani s plným žaludkem. Umyjte se a dobře se osušte. Jedna návštěva sauny by neměla být delší než 20, maximálně však 30 minut. Pohodlně se usaďte nebo si lehněte a odpočívejte. Budete-li sedět, je vhodné použít sedátko. V případě, že se necítíte dobře je lépe kabinu ihned opustit a na 2 až 3 minuty se posadit.

Po opuštění kabiny doporučujeme osprchování vlažnou nebo teplou sprchou a následně odpočívat po dobu asi 10 až 20 minut.