KLAFS - Letecký pohled na Schwaebisch Hall - výrobní závody KLAFS

O firmě KLAFS

Firma KLAFS GmbH & Co KG existuje již bezmála 80 let. V roce 1928 Erich KLAFS založil ve Štětíně podnik specializující se na zdravotní lázně a nemocniční potřeby. Firma byla přesídlena do Schwaebisch Hall v roce 1945. Brzy na to Erich KLAFS objevil léčebné přínosy saunování a jako výsledek výzkumu byla instalována první sauna v nemocnici v roce 1952.

V následujících desetiletích společnosti KLAFS zaznamenala nárůst obchodu se saunami. Byly založeny pobočky v Německu a dceřiné společnosti v Rakousku, ve Švýcarsku i Polsku. KLAFS disponuje prodejní sítí s více než 40 pobočkami a proto může nabídnout a zajistit kvalifikované a osobní konzultace důkladně vyškolených specialistů.

Po získání zásadního vlivu se firma KLAFS stala vůdčí společností na trhu se saunami a parními lázněmi. Dnes má skupina KLAFS více než 600 zaměstnanců v Německu, Rakousku a Švýcarsku a prodeje se neustále zvyšují z 1 milionu EUR v roce 1964 až na úctyhodných 74 milionů EUR v obchodním roce 2006. Společnost KLAFS se tak stala firmou s největším obratem v oblasti saun na celém světě.

Spolu se známými designéry, jako například Henssler & Schultheiss získává firma KLAFS pravidelně řadu ocenění v oblasti designu a wellnessu: Firmě KLAFS byla udělena v roce 2005 cena "Red Dot Design Award" a nyní je nominována na Německé ocenění "Design Award" - je to poprvé, kdy sauna dosahuje uznání v oblasti designu.

V profesionální oblasti udává firma KLAFS standardy. Vynikající reference jako například Mardan Palace v Turecku nebo ESPA Riga v Lotyšsku dokazují odbornou způsobilost firmy KLAFS pro oblast hotelového wellnessu.

Za účelem vyhovění požadavkům a představám projektantů a provozovatelů wellness založila firma KLAFS v polovině devadesátých let dceřinou společnost KLAFS GmbH Planung und Bau. Zde jsou specialisté z KLAFS zaměřeni na přesné plánování a návrh designu a integrace řešení do prostoru s důrazem na splnění požadavků našich zákazníků. Proto je možné skupinu KLAFS považovat za spolehlivého partnera pro všechny potřeby v oblasti wellness a lázeňství.