KLAFS Green Sauna

KLAFS dává odpočinout i přírodě

Jako přední světový výrobce saun, wellness a lázeňských zařízení se zabýváme tématem trvalé energetické udržitelnosti. Naši zákazníci jsou pro nás zdrojem motivace každý den, kdy pokračujeme v našem úsilí v tomto ohledu. Z tohoto důvodu jsme před mnoha lety pojali přístup ke způsobu zacházení s energií a zdroji v našich výrobních procesech a technologiích nanejvýš zodpovědně. A naši zákazníci hrají též významnou úlohu při ochraně životního prostředí, když se zároveň snaží šetřit. Vezměme profesionální verzi balíčku KLAFS GREEN SAUNA jako příklad. Ten ušetří až 35 % energie, kterou každý rok spotřebujete na provoz sauny. I to je další důvod k nerušenému vychutnání sauny s vědomím, že pomáháte životnímu prostředí.
KLAFS Klimamanager

Proměna vzduchu na peníze - KLAFS KLIMA MANAGER


Nikdo asi nechce žít bez čerstvého vzduchu a ani by neměl a v sauně to platí dvojnásob. Vaše sauna také potřebuje dýchat. Dostatečný přísun vzduchu znamená ani málo, ani moc. Faktem je, že přílišné větrání způsobuje vysoké náklady na energii. A zde je prostor, kde KLAFS KLIMA MANAGER přebírá Vaši práci.
KLAFS EcoPlus

Strop EcoPlus - jen tak zůstane teplo, tam kde má zůstat: v sauně


Naši odborníci vyvinuli stropní systém EcoPlus - tepelně izolovaný strop jako reakci na ztráty velkého množství tepla a energie. Důmyslně promyšlená konstrukce v nejcitlivějších místech sauny zajišťuje, že tepelné ztráty skrz strop sauny jsou výrazně sníženy. A čím méně energie na dodatečné vytápění použije, tím více Vám matka příroda poděkuje.
KLAFS Konvertor

Chytrý nápad: přeměna tepla v teplo - KLAFS tepelný výměník


Princip, který je za touto technologií je stejně jednoduchý jak je zřejmý. Vysoké teploty odváděného vzduchu se používají k ohřevu čerstvého vzduchu proudícího dovnitř sauny ještě předtím, než vstoupí dovnitř kabiny. Prostor výměníku je tvořen jemnými kapilárami, kterými proudí vycházející vzduch. Na kyslík bohatý přísun čerstvého vzduchu také proudí skrz tento prostor. Tímto postupem se snažíme zabránit plýtvání byť jen jediným stupněm Celsia.
KLAFS Solar Sauna

Solární sauna KLAFS - slunné dny pro Vaši peněženku


Od této chvíle uvidíte slunce každý den. Tato inovace představuje o téměř 70 % nižší spotřebu energie než v konvenční venkovní sauně.