KLAFS Místnosti s horkým vzduchem

Více než jen horký vzduch

Zdravé tělo a mysl poskytují potřebnou energii a radost ze života kdykoliv se snažíme dosáhnout na hranice našeho potenciálu. Na pozadí změn, které probíhají v současné době ve zdravotnictví, je stále více a více lidí připraveno převzít aktivní odpovědnost za udržení svého zdraví.
Každý člověk je jiný a tedy i vnímání tepla se proto liší. KLAFS místnosti s horkým vzduchem byly navrženy s tak různorodými požadavky na zřeteli, že bychom rádi využili této příležitosti k podrobnějšímu vysvětlení jejich přínosů.
KLAFS Solná kabina
KLAFS Solná kabina

Solná místnost


Pobyt v prostoru se slaným ovzduším vytváří velmi příjemnou relaxační náladu. Pro mnohé lidi je pobyt v prostředí s relativně nízkou teplotou mezi 35 a 38 °C a nízká úrovní relativní vlhkosti kolem 15 % ideální pro relaxační účely.

Každý, kdo se pokusil inhalovat slanou páru při nachlazení potvrdí velmi pozitivní vliv soli v kombinaci s vodou a teplem. To je kombinace, která dělá lidskému tělu dobře a působí velkou úlevu. Sůl udržuje sliznici vlhkou a pokožku měkkou. Ti, kdo vědí, jak důležitá je péče o pleť si jsou již dávno vědomi výhod solné místnosti KLAFS, zejména podporou krevního oběhu a prokrvení, čištění a revitalizace pleti.
KLAFS HAMAM
KLAFS HAMAM
KLAFS HAMAM

Hamam


Hamam má svůj původ v Osmanské říši a je místem klidu a vědomé relaxace, která dává zapomenout stresu a napětí každodenního života. Hamam čistí tělo a mysl, odpoutá pozornost od světských starostí, uvolňuje klouby a svaly a poskytuje duševní a duchovní zotavení.

Lázeň Hamam je rozdělena do dvou samostatných oblastí. Jedná se o saunu s očistným prostorem (60 - 90 minut) a relaxační zónu (60 - 90 minut). Koupající začínají oblečením Hamam (Pestemal) a vstupem do Sogukluku. Jedná se o místnosti o teplotě okolo 35 °C, kde se koupající jemně prohřívají poléváním vlažné vody ze speciálních nádob.

Dále pak vstoupí do Harara (do hlavní sauny), kde je převažující teplota kolem 45 °C a začnou se potit. V očistné místnosti, známé jako Lif, asistent (Tellak) nabízí hostům autentickou mýdlovou pěnu na masáž na "horkém kameni" (leštěný kus žuly, dříve mramor). Takové ošetření nádherně vyčistí mysl a doslova omlazení koupající si odnesou sametově měkkou pokožku.
KLAFS CALDARIUM
KLAFS CALDARIUM

Caldarium - parní lázně


Intenzivní teplo v Caldariu proniká velmi hluboko do těla, stimuluje krevní oběh a regeneruje přírodní energie těla. Tento mocný účinek je často považována za léčebný přínos. Napjaté
svaly relaxují, kůže se stává hladší, stres odeznívá, dochází k úlevě od bolesti kloubů. To jsou ideální podmínky pro každého, kdo nemá rád extrémy nebo hledá příjemnou formou hluboké relaxace v atraktivním prostředí.

Kamenné stěny, podlahy, sedačky a plochy pro ležení jsou zahřáté na příjemnou teplotu 30 až 40 °C pro čistě relaxační účely, nebo na 50 až 60 °C pro vyvolání potu a očistu pórů. Relativní vlhkost vzduchu je nízká - kolem 20 % a teplota vzduchu je nižší než teplota stěn. To znamená, že koupající mohou pobývat v Caldariu poměrně dlouhou dobu - až 45 - 60 minut.
KLAFS TEPIDARIUM
KLAFS TEPIDARIUM

Tepidárium


Tepidárium, okouzlující variace na parní lázně, byla tvořila významnou část římské kultury koupání a zároveň předurčovala architektonické prvky v okázalých lázních té doby. Co dělá Tepidárium tak zvláštním je rovnoměrné tepelné záření kamenných zdí, podlah, sedadel a lavic.

Tepidárium představuje koupel v sálavém teple s teplotami v rozmezí 37 až 39 °C. Ergonomicky tvarované lavice poskytují ideální prostředí pro prohřátí či regeneraci. Stěny i lavice jsou zahřáté na příjemné teploty v závislosti na požadavcích koupajících se osob. Vlhkost vzduchu je přibližně 20 %. Teplota vzduchu může být až o 15 °C nižší než teplota stěn a míst k sezení.
KLAFS LANCONIUM
KLAFS LANCONIUM

Laconium


Laconium je suchá sauna a funguje stejným způsobem jako Tepidárium vydávající sálavé teplo z kamenných zdí, podlahy a ze sedadel a lavic. Teploty jsou však výrazně vyšší než v Tepidáriu přibližně na úrovni 60 °C. To umožňuje tělu se pomalu ale intenzivně potit.

Sauna Laconium je dobrou alternativou pro návštěvníky, pro něž teploty v konvenční sauně dosahující až 90 °C nebo i více jsou příliš vysoké. Vlhkost vzduchu se v Laconiu pohybuje kolem 15 - 20 %.