KLAFS Plánování

Zájemcům o sauny KLAFS a zejména projektantům, architektům, a stavebním firmám poskytujeme následující základní informace:

 • Sauny s technologií KLAFS je možné vestavět prakticky do jakéhokoliv prostředí, vhodného pro zřízení sauny svou velikostí a situováním. Sauny se montují na rovný povrch, který tvoří podlahu sauny. K dispozici musí být elektrická přípojka 380 V, obvykle CYKY 5 x 2.5 mm s jištěním 16 až 20 A, provedená dle čs. normy.
 • V případě domácích saun SMARTSAUNA postačí elektrická přípojka 230 V.
 • Důležité je umístění řídící jednotky sauny, obvykle na jedné ze stěn sauny. Řídící jednotka nesmí být na dosah z mokrého prostředí (sprcha, bazén). Podle Evropské normy musí být ovládací panel spouštějící kamna vytápějící saunu umístěn tak, aby bylo možné z místa ovládání vizuálně shlédnout interiér sauny a to z požárně preventivních důvodů.
  V případě požadavku na vyšší estetickou úroveň interiéru doporučujeme na exponovaném místě umístit ovladač TOUCHCONTROL, nadřazený ostatním řídícím jednotkám, které mohou být vhodně „uschovány“.
  Větrání sauny je samotížné, s nasáváním vzduchu štěrbinou v základu rámu kabiny a s odvedením do vnějšího prostoru kanálem či otvorem v jednom z panelů. Zvláštní požadavky na odvětrání (do fasády, světlíku či jiných prostor) je zapotřebí uplatnit při řešení umístění sauny.
 • Velmi účinný systém CIRCOTHERM zaručuje výměnu vzduchu v kabině až 15x za 1 hodinu.
 • Napojení na vzduchotechniku není přípustné.
 • Sauny KLAFS jsou vytápěny elektrickými kamny MAJUS, PLURIS, TRIUMPH či BONATHERM o příkonu od 4.5 do 30 kW.
 • Saunová kamna jsou dodávána s elektronickou řídící jednotkou chráněnou proti rozstřikované vodě, s několikanásobnou ochranou proti přehřátí, s přesnou elektronickou regulací teploty a s předvolbou provozní doby. Řídících jednotek je několik druhů, většina s displejem znázorňujícím potřebné parametry provozu sauny.
  Technologie vytápění SANARIUM je nová technologie, umožňující saunování v nižších teplotách 45 - 60 °C, ovšem při vlhkosti vzduchu cca 55 %, které přinášejí saunujícím nové prožitky.
 • SANARIUM představuje komplexní jednotku saunových kamen, vyvíječe páry a ovládacího panelu. Dle přání zákazníka lze do většiny typů sauny KLAFS toto zařízení instalovat. SANARIUM S musí být napojeno na vodovodní přípojku.
 • Zvláštní nabídku představují stále více žádané parní kabiny v provedení z akrylu nebo z polystyrenových tvrzených panelů s obkladem keramickou či skleněnou mozaikou.
  Pro instalaci parních kabin je zapotřebí mimo elektrické přípojky 380 V také přívod studené vody 1⁄2“ a odpad 40 mm.
 • Při zpracování projektu sauny vždy vyžadujeme spolupráci architekta odpovědného za interiér stavby z důvodů vyřešení všech potřebných detailů.