KLAFS SANARIUM

Pět forem saunování - SANARIUM s technologií SaunaPUR®

Již dlouho je známo, že vůně ovlivňují naši náladu. Tato znalost se využívá v aromaterapii. Kombinace léčebného účinku příjemné vůně a uklidňujícího tepla sauny je zcela nový nápad a představuje jen jednu z mnoha výhod, které nabízí SANARIUM s technologií SaunaPUR®. Toto přídavné vybavení pro Vaši saunu bylo vyvinuto výhradně ve společnosti KLAFS a poskytuje výběr mezi aroma koupelí, saunováním za přispění teplého vzduchu, jemnou parní lázní, tropickou koupelí či klasickou saunou. Kromě tohoto patentovaná technologie SaunaPUR® poskytuje autentický zážitek, který byl dosud téměř výhradně doménou Finů.
KLAFS kamna MAJUS + Sanarium
Finové říkají: "Sauna bez páry je jako sedět na slunci na Sahaře." Budete souhlasit, jakmile jednou okusíte originální Finskou kouřovou saunu s jejím intenzivním prožitkem. Finská kouřová sauna je několik hodin předehřívána velkým množstvím kamenů, pod kterými je otevřený oheň. Krátce před začátkem saunování se oheň uhasí a kouř je vypuštěn otevřenými dveřmi.
KLAFS kamna SANARIUM - aroma
V důsledku toho získáte příjemný pocit, jakoby teplo vyzařovalo z celého prostoru sauny. Velké množství rozpálených kamenů tak ztrácí teplotu jen velmi pozvolna a zároveň poskytuje prožitek zvaný "Loeylys", každému dle jeho potřeby. Teplota může být kontrolována a tak je i pokles teploty rovnoměrný. Tímto způsobem vzniká originální prožitek ze saunování- pouze za přispění dřev, kamene a vody.
KLAFS SANARIUM - graf
KLAFS nabízí při použití SANARIA s technologií SaunaPUR® prožitek ze saunování v soukromí Vašeho domova s celou škálou možností. S inovativním principem KLAFS SANARIUM s technologií SaunaPUR® si může osoba, která se saunuje snadno vytvářet požadované klima - saunu, tropickou lázeň, jemnou parní koupel, aroma koupel nebo saunu za použití teplého vzduchu. Pět různých forem saunování, jemnějších než klasická sauna, které můžete ovládat stiskem tlačítka.
KLAFS SANARIUM - graf
Tyto způsoby saunování jsou obzvláště zdravé. Studie provedená organizací Charité v Berlíně ukázala, že jemné teplo SANARIA je schopno nejen zmírnit, ale dokonce i léčit vysoký krevní tlak. Existují také důkazy o pozitivním vlivu na imunitní systém. SaunaPUR® technologie Vám zase přináší prožitek velmi blízký původní formě saunování. Topení je předehřáté na 80 až 85 °C a pak se vypne. Tak vznikne jemné sálavé teplo. Finové by řekli: "Loeyly".
KLAFS SAUNAPUR - ovladač
Na první pohled, nemusí být prakticky žádný rozdíl mezi SANARIEM s technologií SaunaPUR® a "normální" saunou. Bližší pohled ale odhalí drobné rozdíly jako například tlačítko SaunaPUR® a aroma nálevku, které jsou velmi důležitou součástí tohoto procesu. Zvýšením vlhkosti je SANARIUM schopno udržovat vnímanou teplotu na konstantní úrovni, i když teplota ve skutečnosti poklesne. Pokud si přejete, může tento proces probíhat ve formě aromatické páry.